Scroll to navigation

Kaffeine(1) Підручник користувача Kaffeine Kaffeine(1)

НАЗВА

kaffeine - Програвач мультимедійних файлів для KDE з підтримкою цифрового телебачення

КОРОТКИЙ ОГЛЯД

kaffeine [-d, --debug] [--tempfile] [-f, --fullscreen] [-m, --minimal] [-t, --alwaysontop] [--audiocd] [--videocd] [--aspectratio співвідношення_розмірів] [--dvd] [--dumpdvb] [--channel назва / число] [--tv канал] [--lastchannel] [файли]

Будь ласка, зауважте, що параметри --channel, --tv, --lastchannel, --audiocd, --videocd, --dvd та файли не можна використовувати одночасно у одній команді.

ОПИС

Kaffeine — мультимедійний програвач. Від інших програвачів його відрізняє чудова підтримка цифрового телебачення (DVB). У Kaffeine передбачено зручний для користувачів інтерфейс: насолодитися фільмами у ньому зможуть навіть початківці. Можна переглянути будь-що: від DVD (з використанням меню DVD, субтитрів, частин тощо) до VCD або окремого файла.

Для відтворення звуку та відео Kaffeine використовує libVLC.

ПАРАМЕТРИ

-d --debug

Увімкнути усі діагностичні повідомлення. Будь ласка, зауважте, що у Kaffeine також передбачено регулювання діагностичних повідомлень вмиканням лише повідомлень певної категорії за допомогою змінної середовища:

QT_LOGGING_RULES=kaffeine.категорія.debug=true

де значенням категорія може бути:

cam

для журналу CAM dvb

dev

для журналу пристроїв dvb та libdvbv5

dvbsi

для журналу обробки SI MPEG-TS dvb

epg

для журналу EPG dvb

dvb

для інших журналів dvb

config

для журналу налаштувань

mediawidget

для журналу мультимедійного віджета

playlist

для журналу списку відтворення

sql

для журналу SQLite

vlc

для журналу libVlc

--tempfile

Файли або адреси, відкриті за допомогою програми, буде вилучено після використання

-f --fullscreen

Запустити програму у повноекранному режимі. У повноекранному режимі усі меню типово приховано. Щоб побачити меню, наведіть вказівник миші на місце його розташування, тобто на верхній, нижній або лівий край екрана.

-m --minimal

Запустити програму у мінімальному режимі. У мінімальному режимі буде показано лише обрамлення вікна зі смужкою заголовка. Усі інші меню буде типово приховано. Щоб побачити меню, наведіть вказівник миші на його місце, тобто на верхній, нижче або лівий край вікна Kaffeine.

Запускати у мінімальному режимі

-t --alwaysontop

Повідомляє програмі для керування вікнами, що головне вікно Kaffeine слід утримувати над іншими вікнами. Такий варіант роботи можна буде скасувати у процесі взаємодії із програмою за допомогою засобів керування вікнами. Для цього, зазвичай, достатньо навести вказівник миші на смужку заголовка вікна, клацнути правою кнопкою миші і зняти позначення з пункту утримування вікна над іншими вікнами.

--aspectratio співвідношення_розмірів

Примусово вказує Kaffeine, що слід виконати відтворення із вказаним співвідношенням розмірів кадру, вимкнувши автоматичне визначення цього співвідношення. Може бути корисним для дуже видовжених моніторів, на яких користувач завжди хоче переглядати відео у повноекранному режимі із максимальним використанням доступної роздільної здатності. Коректними є такі значення: 1:1, 4:3, 5:4, 16:9, 16:10, 2.21:1, 2.35:1 та 2.39:1. Якщо буде передано некоректне значення або цей параметр не буде використано, програма виконає автоматичне визначення співвідношення розмірів.

--audiocd

Відтворити аудіо-КД

--videocd

Відтворити відео-КД

--dvd

Відтворити DVD

--dumpdvb

Створити знімок даних dvb (параметр для усування вад)

--channel назва / номер

Відтворити канал ТБ

--tv канал

(застарілий параметр)

--lastchannel

Розпочати відтворення останнього налаштованого каналу ТБ

файли

Файли або адреси url, які слід відтворити

ФАЙЛИ

Kaffeine використовує файл scanfile.dvb для зберігання списку відомих каналів за місцем та супутниками (для DVB-S).

Якщо для певного місця було додано нові канали або виявлено нові супутникові потоки даних, які є недоступними у Kaffeine, скористайтеся dvbv5-scan або w_scan для створення нового файла (у останньому випадку перетвореному у належний формат за допомогою dvb-format-convert) і надішліть нові дані на адресу <linux-media@vger.kernel.org>, вказавши тему листа «[PATCH] dtv-scan-tables: опис змін». Нові дані буде додано до scanfile.dvb, а оновлений файл стане доступним усім користувачам програми Kaffeine.

ПРОЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Докладніша документація для користувачів доступна у help:/kaffeine (або введіть цю адресу URL у поле адреси Konqueror, або виконайте команду khelpcenter help:/kaffeine).
w-scan(1)
Докладнішу інформацію можна знайти на домашній сторінці Kaffeine[1]

АВТОРИ

Щоб переглянути список авторів Kaffeine, скористайтеся командою kaffeine --author у терміналі.

АВТОР

Burkhard Lück <lueck@hube-lueck.de>

Автор.

ПРИМІТКИ

1.
домашній сторінці Kaffeine
1 травня 2018 року Kaffeine 2.0.15