Scroll to navigation

ED(1) Команди користувача ED(1)

НАЗВА

ed — орієнтований на рядки текстовий редактор

КОРОТКИЙ ОПИС

ed [параметри] [[+рядок] файл]

ОПИС

GNU ed є орієнтованим на рядки текстовим редактором. Ним користуються для створення, показу, внесення змін та інших дій із текстовими файлами, інтерактивно і з використанням скриптів командної оболонки. Обмежена версія ed, red, може редагувати файли лише у поточному каталозі і не може виконувати команд оболонки. Ed є стандартним текстовим редактором у сенсі того, що це початковий редактор для Unix, а отже, редактор, який є загальнодоступним. Втім, для більшості завдань його давно замінили повноекранні текстові редактори, зокрема GNU Emacs та GNU Moe.

Перед назвою файла може бути вказано '+рядок', '+/ФВ' або '+?ФВ' для визначення поточного рядка або для встановлення для першого або останнього рядка відповідності вказаному формальному виразу 'ФВ'.

ПАРАМЕТРИ

відображає довідку і виходить
виводить інформацію про версію і виходить
скористатися розширеними формальними виразами
запустити у режимі сумісності
вийти із кодом виходу 0, навіть якщо виконання команди завершилося помилкою
скористатися рядком РЯДОК, як інтерактивним запитом
придушити діагностичні повідомлення, які буде записано до stderr
запустити у обмеженому режимі
придушити облік байтів та запит «!»
докладний режим; рівнозначний команді «H»
вилучити з виведених даних всі завершальні символи нового рядка
дозволити керівні символи 1-31 у назвах файлів

Почати редагування читанням файла «файл», якщо його задано. Якщо «файл» починається з «!», прочитати дані, які виведено командою оболонки.

Стан виходу: 0 для звичайного виходу, 1 для проблем із середовищем (некоректні параметри рядка команди, вичерпано пам'ять, помилка команди тощо), 2 для проблем із вхідним файлом (файл не знайдено, змінено буфер, помилки введення-виведення), 3 для помилки внутрішньої сумісності (наприклад вади), яка спричиняє паніку ed.

ЗВІТИ ПРО ВАДИ

Повідомляйте про вади на адресу bug-ed@gnu.org
Домашня сторінка ed: http://www.gnu.org/software/ed/ed.html
Загальна довідкова інформація щодо використання програмного забезпечення GNU: https://www.gnu.org/gethelp

АВТОРСЬКІ ПРАВА

© Andrew L. Moore, 1994.
© Antonio Diaz Diaz, 2024. Умови ліцензування — GPLv2+: GNU GPL версії 2 або пізнішої <http://gnu.org/licenses/gpl.html>
Це вільне програмне забезпечення: Ви можете вільно змінювати і розповсюджувати його. БЕЗ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ, в межах, дозволених законом.

ДИВ. ТАКОЖ

Повноцінну документацію з ed можна знайти у довіднику Texinfo. Якщо у вашій системі встановлено info(1) та ed за допомогою команди

info ed

ви зможете отримати доступ до повноцінного підручника.

ПЕРЕКЛАД

Український переклад цієї сторінки посібника виконано Yuri Chornoivan <yurchor@ukr.net>

Цей переклад є безкоштовною документацією; будь ласка, ознайомтеся з умовами GNU General Public License Version 3. НЕ НАДАЄТЬСЯ ЖОДНИХ ГАРАНТІЙ.

Якщо ви знайшли помилки у перекладі цієї сторінки підручника, будь ласка, надішліть електронний лист до списку листування перекладачів: trans-uk@lists.fedoraproject.org.

Квітень 2024 року GNU ed 1.20.2