table of contents
SSS-CERTMAP(5) | Формати файлів та правила | SSS-CERTMAP(5) |
NAME¶
sss-certmap - Правила встановлення відповідності і прив'язування сертифікатів SSSD
ОПИС¶
На цій сторінці підручника описано правила, якими можна скористатися у SSSD та інших компонентах для встановлення відповідності сертифікатів X.509 та прив'язування їх до облікових записів.
У кожного правила чотири компоненти — “пріоритетність”, “правило встановлення відповідності”, “правило прив'язки” і “список доменів”. Усі компоненти є необов'язковими. Якщо не вказано “пріоритетність”, буде додано правило із найнижчою пріоритетністю. Типове “правило встановлення відповідності” встановлює відповідність сертифікатів із використанням ключів digitalSignature і розширеним використанням ключів clientAuth. Якщо “правило прив'язки” є порожнім, сертифікати шукатимуться у атрибуті userCertificate у форматі закодованих двійкових даних DER. Якщо не буде вказано доменів, пошук відбуватиметься у локальному домені.
Щоб дозволити розширення або зовсім інший стиль правила, “прив'язки” та “правила відповідності” можуть містити префікс відокремлений символом «:» від основної частини правила. Префікс може містити лише літери верхнього регістру ASCII і цифри. Якщо префікс пропущено, буде використано стандартний тип, яким є «KRB5» для правил відповідності і «LDAP» для правил прив'язки.
Допоміжна програма «sssctl» надає доступ до команди «cert-eval-rule», яку призначено для перевірки, чи відповідає вказаний сертифікат правилам відповідності, і визначає, як виглядатиме виведення правила прив'язки.
КОМПОНЕНТИ ПРАВИЛ¶
ПРІОРИТЕТНІСТЬ¶
Правила оброблятимуться за пріоритетністю, номер «0» (нуль) відповідає найвищому рівню пріоритетності. Чим більшим є значення, тим нижчою є пріоритетність. Якщо значення не вказано, пріоритетність вважається найнижчою. Обробку правил буде зупинено, якщо вдасться знайти відповідність правилу, подальші правила не оброблятимуться.
На внутрішньому рівні пріоритетність визначається 32-бітовим цілим числом без знаку. Використання значення пріоритетності, що перевищує 4294967295, призводитиме до виведення повідомлення про помилку.
Якщо однакову пріоритетність мають декілька правил, а застосовувати можна лише одне із пов'язаних відповідних правил, буде вибрано це правило. Якщо існує декілька відповідних правил із однаковою пріоритетністю, буде вибрано одне, але яке само не визначено. Щоб уникнути цієї невизначеної поведінки або використовуйте різні пріоритетності, або зробіть правила відповідності специфічнішими, наприклад, скориставшись явними взірцями <ISSUER>.
ПРАВИЛО ВІДПОВІДНОСТІ¶
Правило встановлення відповідності використовується для вибору сертифіката, до якого слід застосовувати правило прив'язки. У цьому використовується система, подібна до використаної у параметрі “pkinit_cert_match” Kerberos MIT. Правило складається з ключового слова між символами «<» і «>», яке визначає певну частину сертифіката, і взірцем, який має бути знайдено, для встановлення відповідності правила. Декілька пар ключове слово-взірець можна сполучати за допомогою логічних операторів «&&» (та) або «||» (або).
Якщо задано подібність до MIT Kerberos, префіксом для цього правила є «KRB5». Втім, «KRB5» також буде типовим для “правил відповідності”, тому «<SUBJECT>.*,DC=MY,DC=DOMAIN» і «KRB5:<SUBJECT>.*,DC=MY,DC=DOMAIN» є рівнозначними.
Доступні варіанти:
<SUBJECT>формальний-вираз
Для встановлення відповідності запис призначення, що зберігається у сертифікаті у форматі кодованого DER ASN.1, буде перетворено на текстовий рядок відповідно до RFC 4514. Це означає, що першою у рядку буде найспецифічніша компонента. Будь ласка, зауважте, що у RFC 4514 описано не усі можливі назви атрибутів. Включеними вважаються такі назви: «CN», «L», «ST», «O», «OU», «C», «STREET», «DC» і «UID». Назви інших атрибутів може бути показано у різний спосіб на різних платформах і у різних інструментах. Щоб уникнути двозначностей, не варто використовувати ці атрибути і вживати їх у відповідних формальних виразах.
Приклад: <SUBJECT>.*,DC=MY,DC=DOMAIN
Будь ласка, зауважте, що символи «^.[$()|*+?{\» мають спеціальне значення у формальних виразах, тому їх має бути екрановано за допомогою символу «\», щоб програма сприймала їх як звичайні символи.
Приклад: <SUBJECT>^CN=.* \(Admin\),DC=MY,DC=DOMAIN$
<ISSUER>формальний-вираз
Приклад: <ISSUER>^CN=My-CA,DC=MY,DC=DOMAIN$
<KU>використання-ключа
Для спеціальних випадків можна також використати числове значення у діапазоні 32-бітових цілих чисел без знаку.
Приклад: <KU>digitalSignature,keyEncipherment
<EKU>розширене-використання-ключа
Розширені використання ключа, які не потрапили до вказаного вище списку, можна визначити за допомогою їхнього OID у точково-десятковому позначенні.
Приклад: <EKU>clientAuth,1.3.6.1.5.2.3.4
<SAN>формальний-вираз
Приклад: <SAN>.*@MY\.REALM
<SAN:Principal>формальний-вираз
Приклад: <SAN:Principal>.*@MY\.REALM
<SAN:ntPrincipalName>формальний-вираз
Приклад: <SAN:ntPrincipalName>.*@MY.AD.REALM
<SAN:pkinit>формальний-вираз
Приклад: <SAN:ntPrincipalName>.*@MY\.PKINIT\.REALM
<SAN:dotted-decimal-oid>формальний-вираз
Приклад: <SAN:1.2.3.4>test
<SAN:otherName>base64-string
Приклад: <SAN:otherName>MTIz
<SAN:rfc822Name>формальний-вираз
Приклад: <SAN:rfc822Name>.*@email\.domain
<SAN:dNSName>формальний-вираз
Приклад: <SAN:dNSName>.*\.my\.dns\.domain
<SAN:x400Address>рядок-base64
Приклад: <SAN:x400Address>MTIz
<SAN:directoryName>формальний-вираз
Приклад: <SAN:directoryName>.*,DC=com
<SAN:ediPartyName>рядок-base64
Приклад: <SAN:ediPartyName>MTIz
<SAN:uniformResourceIdentifier>формальний-вираз
Приклад: <SAN:uniformResourceIdentifier>URN:.*
<SAN:iPAddress>формальний-вираз
Приклад: <SAN:iPAddress>192\.168\..*
<SAN:registeredID>формальний-вираз
Приклад: <SAN:registeredID>1\.2\.3\..*
ПРАВИЛО ПРИВʼЯЗУВАННЯ¶
Правило прив'язки використовується для пов'язування сертифіката із одним або декількома обліковими записами. Далі, смарткарткою із сертифікатом та відповідним закритим ключем можна скористатися для розпізнавання за одним з цих облікових записів.
У поточній версії SSSD на базовому рівні підтримує пошук даних користувачів лише у LDAP (винятком є лише засіб надання проксі, який у цьому контексті є недоречним). Через це правило прив'язки засновано на синтаксисі фільтрування пошуку LDAP з шаблонами для додавання вмісту сертифікатів до фільтра. Очікується, що цей фільтр міститиме лише специфічні дані, потрібні для прив'язки, яку функція виклику вбудовуватиме до іншого фільтра для виконання справжнього пошуку. Через це рядок фільтрування має починатися із завершуватися «(» і «)», відповідно.
Загалом, рекомендується використовувати атрибути з сертифіката і додати їх до спеціальних атрибутів об'єкта користувача LDAP. Наприклад, можна скористатися атрибутом «altSecurityIdentities» у AD або атрибутом «ipaCertMapData» для IPA.
Бажаним шляхом є читання із сертифіката специфічних для користувача даних, наприклад адреси електронної пошти, і пошук цих даних на сервері LDAP. Причиною є те, що специфічні для користувача дані у LDAP можу бути з різних причин змінено, що розірве прив'язку. З іншого боку, якщо скористатися бажаним шляхом, розірвати прив'язку буде важко.
Стандартним типом “правила прив'язки” є «LDAP». Цей запис може бути додано як префікс до правила. Ось так, наприклад: «LDAP:(userCertificate;binary={cert!bin})». Передбачено розширення, яке має назву «LDAPU1», і яке надає додаткові шаблони для збільшення гнучкості. Щоб дозволити застарілим версіям цієї бібліотеки ігнорувати розширення, при використанні нових шаблонів у “правилі прив'язки” має бути використано префікс «LDAPU1», інакше роботу застарілої версії цієї бібліотеки буде завершено із повідомленням про помилку при обробці вхідних даних. Нові шаблони описано у розділі the section called “Розширення LDAPU1”.
Шаблони для додавання даних сертифікатів до фільтра пошуку засновано на рядках форматування у стилі Python. Воли складаються з ключового слова у фігурних дужках із додатковим підкомпонентом-специфікатором, відокремленим «.», або додатковим параметром перетворення-форматування, відокремленим «!». Дозволені значення:
{issuer_dn[!((ad|ad_x500)|ad_ldap|nss_x500|(nss|nss_ldap))]}
У варіантах перетворення, назви яких починаються з «ad_», використовуватимуться назви атрибутів, які використовуються AD, наприклад «S», замість «ST».
У варіантах перетворення, назви яких починаються з «nss_», використовуватимуться назви атрибутів, які використовуються NSS.
Типовим варіантом перетворення є «nss», тобто назви атрибутів відповідно до NSS і упорядковування за LDAP/RFC 4514.
Приклад: (ipacertmapdata=X509:<I>{issuer_dn!ad}<S>{subject_dn!ad})
{subject_dn[!((ad|ad_x500)|ad_ldap|nss_x500|(nss|nss_ldap))]}
У варіантах перетворення, назви яких починаються з «ad_», використовуватимуться назви атрибутів, які використовуються AD, наприклад «S», замість «ST».
У варіантах перетворення, назви яких починаються з «nss_», використовуватимуться назви атрибутів, які використовуються NSS.
Типовим варіантом перетворення є «nss», тобто назви атрибутів відповідно до NSS і упорядковування за LDAP/RFC 4514.
Приклад: (ipacertmapdata=X509:<I>{issuer_dn!nss_x500}<S>{subject_dn!nss_x500})
{cert[!(bin|base64)]}
Приклад: (userCertificate;binary={cert!bin})
{subject_principal[.short_name]}
Приклад: (|(userPrincipal={subject_principal})(samAccountName={subject_principal.short_name}))
{subject_pkinit_principal[.short_name]}
Приклад: (|(userPrincipal={subject_pkinit_principal})(uid={subject_pkinit_principal.short_name}))
{subject_nt_principal[.short_name]}
Приклад: (|(userPrincipalName={subject_nt_principal})(samAccountName={subject_nt_principal.short_name}))
{subject_rfc822_name[.short_name]}
Приклад: (|(mail={subject_rfc822_name})(uid={subject_rfc822_name.short_name}))
{subject_dns_name[.short_name]}
Приклад: (|(fqdn={subject_dns_name})(host={subject_dns_name.short_name}))
{subject_uri}
Приклад: (uri={subject_uri})
{subject_ip_address}
Приклад: (ip={subject_ip_address})
{subject_x400_address}
Приклад: (attr:binary={subject_x400_address})
{subject_directory_name[!((ad|ad_x500)|ad_ldap|nss_x500|(nss|nss_ldap))]}
Приклад: (orig_dn={subject_directory_name})
{subject_ediparty_name}
Приклад: (attr:binary={subject_ediparty_name})
{subject_registered_id}
Приклад: (oid={subject_registered_id})
Розширення
LDAPU1
При використанні розширення LDAPU1 можна скористатися такими шаблонами:
{serial_number[!(dec|hex[_ucr])]}
Якщо використано параметр форматування «!dec», число буде виведено як десятковий рядок. Виведені шістнадцяткові дані може бути показано за допомогою літер верхнього регістру («!hex_u»), із двокрапкою, що відокремлює шістнадцяткові байти («!hex_c»), або із шістнадцятковими байтами у зворотному порядку («!hex_r»). Літер постфікса може бути поєднано, отже, наприклад, «!hex_uc» призведе до виведення відокремленого двокрапками шістнадцяткового рядка із літер верхнього регістру.
Приклад: LDAPU1:(serial={серійний_номер})
{subject_key_id[!hex[_ucr]]}
Виведені шістнадцяткові дані може бути показано за допомогою літер верхнього регістру («!hex_u»), із двокрапкою, що відокремлює шістнадцяткові байти («!hex_c»), або із шістнадцятковими байтами у зворотному порядку («!hex_r»). Літер постфікса може бути поєднано, отже, наприклад, «!hex_uc» призведе до виведення відокремленого двокрапками шістнадцяткового рядка із літер верхнього регістру.
Приклад: LDAPU1:(ski={ідентифікатор_ключа_призначення})
{cert[!DIGEST[_ucr]]}
Виведені шістнадцяткові дані може бути показано за допомогою літер верхнього регістру («!sha512_u»), із двокрапкою, що відокремлює шістнадцяткові байти («!sha512_c»), або із шістнадцятковими байтами у зворотному порядку («!sha512_r») Літер постфікса може бути поєднано, отже, наприклад, «!sha512_uc» призведе до виведення відокремленого двокрапками шістнадцяткового рядка із літер верхнього регістру.
Приклад: LDAPU1:(dgst={cert!sha256})
{subject_dn_component[(.назва_атрибуту|[число]]}
Можна вибрати інший компонент або за назвою атрибуту, наприклад, {subject_dn_component.uid}, або за позицією, наприклад, {subject_dn_component.[2]}, де додатні числа означають відлік від найбільш специфічного компонента, а від'ємні числа — відлік від найменш специфічного компонента. Назву атрибуту та позицію можна поєднувати. Приклад: {subject_dn_component.uid[2]}, тобто назвою другого компонента має бути «uid».
Приклад: LDAPU1:(uid={subject_dn_component.uid})
{issuer_dn_component[(.назва_атрибуту|[число]]}
Див. «subject_dn_component», щоб дізнатися більше про назви атрибутів та специфікатори позиції.
Приклад: LDAPU1:(domain={issuer_dn_component.[-2]}.{issuer_dn_component.dc[-1]})
{sid[.rid]}
Приклад: LDAPU1:(objectsid={sid})
СПИСОК ДОМЕНІВ¶
Якщо список доменів не є порожнім, записи користувачів, прив'язані до заданого сертифіката, шукаються не лише у локальному домені, а і у доменах зі списку, якщо вони відомі SSSD. Домени, які не відомі SSSD, буде проігноровано.
AUTHORS¶
Основна гілка розробки SSSD — https://pagure.io/SSSD/sssd/
10/01/2024 | SSSD |